Bayer bolji od HSV-a
0

Kiesling stigao Džeku na listi najkorisnijih igrača Bundeslige

Stefan Kiesling (Foto: AP)
Nogometaši Bayerna napokon su razdragali svoje navijače pobjedom u Leverkusenu protiv HSV-a 4-2 u 26. kolu nogometne Bundeslige.

Tim Bayera, koju vodi 64-godišnji trener Jupp Heynckes, okončala je s ovom utakmicom period od tri utakmice u kojima se nije osladila pobjedom, te je hamburškom sastavu nanijela drugi uzastopni gostujući poraz. HSV je prije dvije sedmice izgubio i na Allianz Areni od Bayerna s 1-0.

Stefan Kiesling, najbolji strijelac Bundeslige, postigao je dva pogotka za domaću ekipu. Za 1-0 je zabio u 22. minuti, nakon što mu je loptu u for sjajno gurnuo Barnetta, a za 3-1 u 62. minuti glavom, nakon što je Renato Augusto ispremiješao gostujuću obranu na desnoj strani, a potom ga poslužio idealnim centaršutom.

Nakon prvog Kieslingovog pogotka na utakmici, HSV se vratio u igru izjednačivši u 33. minuti. Golman domaćih Adler krenuo je na boksanje jedne duge lopte, te se u skoku sudario s finskim veteranom Hyypijom, pa je Ze Roberto imalo laganu zadaću pospremanja lopte u praznu mrežu.

U 55. minuti je Derdiyok zabio gol glavom za 2-1 svoj 12. bundesligaški gol, a sedam minuta kasnije je drugi put na utakmici na scenu stupio Stefan Kiesling s već opisanim drugim golom na utakmici, ukupno 16. ove sezone u Bundesligi. Dva pogotka manje postigli su Edin Džeko iz Wolfsburga i Kevin Kuranyi iz Schalkea. Džeko i Kiesling dijele prvo mjesto na tabeli na kojoj se zbrajaju golovi i asistencije, obojica sa po 26 bodova. Nijemac je zabio dva gola više, a Bosanac ima dva dodavanja za gol više.

HSV je ugrozio pobjedu domaćina u 83. minuti golom Rozenhala u 83. minuti, no, već u sljedećoj minuti je Castro lijepim udarcem poentirao za konačnih 4-2.

Bayern vodi na tabeli sa 56 bodova, drugi je Schalke s 54, a Bayer na trećem mjestu sada ima 53 boda. HSV je ostao peti sa 43 boda.

Bundesliga, 26. kolo (nedjelja):

Hoffenheim – Werder 0-1 (Pizarro 80) Bayer – HSV 4-2 ( Kießling 22, 62, Derdiyok 55, Castro 84 / Ze Roberto 33, Rozehnal 83)

1. Bayern 26 16 8 2 53-22 +31 56
  2. Schalke 04 26 16 6 4 42-20 +22 54
  3. Bayer 26 14 11 1 56-25 +31 53
  4. Borussia (D) 26 13 6 7 43-33 +10 45
  1. HSV 26 11 10 5 46-30 +16 43
  2. Werder 26 11 9 6 51-31 +20 42
  3. Mainz 26 10 8 8 29-32 -3 38
  4. Wolfsburg 26 10 7 9 49-46 +3 37