34

Kako su poznati nogometaši reagirali na poraz Brazilaca

Piše: J. H.
Reakcija Lukakua na rezultat
Katastrofalan poraz Brazila od Njemačke (7:1) u polufinalu Svjetskog nogometno prvenstva iznenadio je mnoge profesionalne nogometaše koji su reagirali preko društvenih mreža.

Tako je napadač belgijske selekcije i član londonskog Chelseaja, Romelu Lukaku, napisao "Oh, moj Bože" nakon što su Nijemci u 20-tak minuta postigli pet golova Brazilcima.

"Njemačka je nešto drugo", napisao je na Twitteru bivši član Liverpoola i sadašnji igrač turskog Kasimpase, Ryan Babel.

Alvaro Dominguez , član Borussije M'gladbach i povremeni reprezentativac Španije, prognozirao je 1:1 nakon 90 minuta utakmice između Brazila i Njemačke.

"Da li je ovo neka šala", napisao je on nakon što su Nijemci ponizili domaću selekciju sa 7:1.

"Najbolji nogomet. Njemačka", napisao je njegov sunarodnjak u dresu Tottenhama, Roberto Soldado.

"Majko moja kako igraju ovi Nijemci", napisao je Gerard Deulofeu, igrač Barcelone.

"Kakva igra Nijemaca. Najbolja reprezentacija zaslužuje trofej", napisao je golman Pepe Reina.

Falcao sa saigračima iz Monaca

Stoper Rio Ferdinand se izrazio tenskim rječnikom "Gejm, set, meč".

Gregory van der Wiel, holandski reprezentativac, napisao je da ne može vjerovati da Nijemci vode 5:0 nakon 28 minuta igre.

"Šta se desilo Brazilu", dodao je član PSG-a.

Legendarni košarkaš Kareem Abdul-Jabbar sinoć je navijao za Brazilce.

"Gledati Brazil protiv Njemačke je isto kao gledati francusku vojsku kako marširaju na Moskvu. Gdje su Neymar, Ronaldo i Pele kad ih trebamo?", pitao se umirovljeni košarkaš.

Reprezentativac BiH Edin Džeko nije prokomentarisao utakmicu već je odao počast Miroslavu Kloseu koji je sinoć ušao u historiju kao najbolji strijelac svjetskih prvenstava.