56

Juniori Sarajeva osvajači Omladinskog kupa BiH

Piše: F. K..
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo pobijedili su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" vršnjake iz Širokog Brijega u okviru uzvratnog meča finala Omladinskog kupa BiH rezultatom 4:1 i osvojili važan trofej.

Gostujući igrači poveli su golom u 7. minuti preko Matića i stvorili nadu da bi moglo doći do izjednačenja u ukupnom rezultatu, s obzirom da je prva utakmica završena rezultatom 0:2. No, juniori Sarajeva nisu posustali i u 21. minuti su izjednačili na 1:1. Strijelac je bio Herić.

Potom je Amar Burović s dva gola, u 62. i 75. minuti, osigurao pobjedu svom timu, a konačan rezultat postavio je Anđušić u 90. minuti - 4:1.

U prvoj utakmici koja je odigrana u Širokom Brijegu Bordo juniori slavili su rezultatom 2:0.