Kup kralja
13

VIDEO / Iznenađenje u osmini finala: Celta pobijedila Real

Cristian Bustos (lijevo) slavi gol (Foto: AFP)
Veliko iznenađenje u prvoj utakmici osmine finala nogometnog Kupa kralja priredila je Celta koja je na domaćem terenu u Vigu savladala madridski Real 2-1.

Trener Reala Jose Mourinho na teren je izveo jaku početnu jedanaestorku u kojoj su bili i Cristiano Ronaldo, Angel Di Maria, Xabi Alonso, Karim Benzema, kao i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

No, uprkos tome trenutno 15-plasirana ekipa Primere slavila je pobjedu protiv aktuelnog španskog prvaka i došla do prednosti uoči uzvrata. U 56. minuti kišom natopljenog terena Balaidos domaćin je poveo golom Castanede Marija Bermeja nakon prethodnog ubacivanja s lijeve strane. U 78. minuti Cristian Costa Bustos povećao je prednost galicijskog sastava dalekometnim udarcem u rašlje nemoćnog Antonija Adana.

Konačnih 2-1 postavio je Cristiano Ronaldo u 86. minuti nakon lijepog proigravanja visokom loptom od Xabija Alonsa koje je presjeklo domaću odbranu.

Modrić je odigrao svih 90 minuta, a u dva je navrata bio blizu postizanja gola, u 69. i prvoj minuti sudijske nadoknade. U oba je slučaja njegove udarce krajnjim naporom zaustavio golman Celte Alvarez Sergio Fernandez.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana na Santiago Bernabeuu.

Atletico Madrid slavio je na svom Vicente Calderonu sa 3-0 protiv Getafea i tako trasirao put ka četvrtfinalu. Dvostruki strijelac za "rojiblancose" bio je Diego Costa, dok je jedan gol dao Filipe Kasmirski.

Kup kralja, osmina finala, prve utakmice:

Atletico Madrid - Getafe 3-0 (Costa 18-11m, 87, Kasmirski 80) Celta - Real Madrid 2-1 (Bermejo 56, Bustos 78 / Ronaldo 87) Athletic Bilbao - Eibar 1-1 (Aduriz 89 / Arruabarrena 72-11m) Cordoba - Barcelona 0-2 (Messi 11, 74) Mallorca - Sevilla 0-5 (Negredo 13, 18, Medel 26, Botia 47, Rodriguez 85)