Serie A
0

VIDEO / Inter pobijedio nakon sedam kola golovima Samuela i Milita

U završnici utakmice 27. kola Serije A u Veroni nogometaši Intera zabili su dva pogotka domaćinu Chievu za 2-0 pobjedu.

Time su Milanezi spasili posao svom treneru Claudiju Ranieriju, koji je dočekao prvu pobjedu nakon sedam prvenstvenih dvoboja, odnosno nakon devet takmičarskih utakmica. Posljednji su put njegovi puleni slavili na San Siru protiv Lazija 22. januara.

Walter Samuel glavom je u 87. minuti neometan s visine peterca zabio nakon kornera Wesleyja Sneijdera. Bio je to njegov prvi pogodak u 19. ovesezonskom nastupu u Seriji A, te čak četvrti koji je tokom karijere u Interovomu dresu zabio veronskom sastavu.

szólj hozzá: Chievo Inter Milan 0:1 Samuel

Na ubacivanje Javiera Zanettija tri je minute kasnije glavom pogodio i Diego Milito. Bio je to njegov 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Još su jednu lijepu večer svojim navijačima pružili nogometaši Napolija deklasiravši na San Paolu Cagliari 6-3 za proboj na četvrto mjesto na tabeli.

szólj hozzá: Chievo Inter Milan 0:2 Milito

Za sastav Waltera Mazarrija u listu strijelaca upisalo se šest različitih nogometaša, ne i najbolji strijelac Edinson Cavani, koji je ušao u igru nakon sat vremena umjesto Ezequiela Lavezzija.

Za goste je sva tri pogotka postigao Argentinac Joaquin Larrivey.

Serie A, 27. kolo:

Chievo – Inter 0-2 (Samuel 87, Milito 90)

Napoli – Cagliari 6-3 (Hamšik 10, Cannavaro 19, Astori 30-ag, Lavezzi 56, Gargano 70, Maggio 84 / Larrivey 37, 77, 90+2)

Redoslijed: 1. Milan 54 (-1), 2. Juventus 52 (-1), 3. Lazio 48 (-1), 4. Napoli 46, 5. Udinese 46 (-1), 6. Inter 40...