Serie A
0

Inter slavio četvrti put u nizu, Napolijeva ''šestica'' protiv Genoe

Do četvrte uzastopne pobjede i šeste u posljednjih sedam utakmica talijanskog prvenstva došli su nogometaši Intera. Ranierijeva momčad na San Siru je svladala Lecce s 4-1 u zaostalom 1. kolu Serije A.

Nije, međutim, sve krenulo dobro za ''nerazzurre'' budući da su gosti poveli u 19. minuti pogotkom Luisa Muriala. Milanski je klub, ipak, do poluvremena izjednačio preko Giampaola Pazzinija, a u nastavku došao i do uvjerljive pobjede golovima Diega Milita, Estebana Cambiassa i Ricarda Alvereza.

Koliko je Inter, koji je ovom pobjedom skočio na peto mjesto, bio dominantan svjedoči i podatak da je čak četiri puta pogađao stativu.

Napoli - Genoa 6:1

Napoli je na svome San Paolu deklasirao Genou sa 6-1. Već do poluvremena je rezultat bio 4-1, a dva je zgoditka postigao Urugvajac Edinson Cavani. Sada ih na kontu ima devet ove sezone u Seriji A i na četvrtom je mjestu ljestvice strijelaca. Napoli je, inače, posljednji put šest golova u prvenstvu zabio prije 11 godina protiv Reggine (6-2). A prvi je na toj ljestvici Argentinac German Denis koji je u pobjedi Atalante protiv Cesene (4-1) postigao 12. pogodak ove sezone. Izjednačio je njime na 1-1 s bijele točke u 17. minuti, nakon što su gosti šest minuta ranije poveli preko Antonija Candreve. S dva je gola do kraja poluvremena potpuni preokret kreirao Guido Marilungo, a priču je u nastavku zaključio Federico Peluso.

Pod vodstvom novog trenera Bartola Muttija Palermo je došao do trećeg boda u gostima ove sezone. Odigrao je 2-2 protiv Novare iako je vodio i s 2-0. No, cijelo je drugo poluvrijeme igrao s igračem manje zbog isključenja Slovenca Josipa Iličića.

Roma je došla do četvrte gostujuće pobjede u aktualnom prvenstvu. Svladala je Bolognu s 2-0 pogocima Rodriga Taddeija i Pabla Osvalda.

Serie A, 1. kolo:

Udinese - Juventus 0-0 Atalanta - Cesena 4-1 (Denis 17 - 11m, Marilungo 18, 44, Peluso 71 / Candreva 12) Bologna - Roma 0-2 (Taddei 17, Osvaldo 40)Inter - Lecce 4-1 (Pazzini 34, Milito 49, Cambiasso 73, Alvarez 81 / Muriel 20) Lazio - Chievo 0-0 Napoli - Genoa 6-1 (Cavani 12, 24, Hamšik 17, Pandev 45, Gargano 49, Zuniga 80 / Jorquera 27) Novara - Palermo 2-2 (Mazzarani 77, Rigoni 85 / Ludi 20-ag, Bertolo 73) Parma - Catania 3-3 (Modesto 5, Biabiany 23, Floccari 44 / Almior 22, Lodi 74 - 11m, Catellani 85)