Derby della Madonnina
0

FOTO+VIDEO / Inter nastavio niz pobjeda i protiv Milana

(Foto: AFP)
U derbiju 18. kola Serie A nogometaši Intera upisali su 6. pobjedu u nizu. U gradskom sudaru pogotkom Milita pobijedili su Milan s 1-0.

Sada je definitvno jasno kako je Claudio Ranieri uspio posložiti ekipu Intera koja je spremna potpuno se uključiti u borbu za Scudetto. Nakon katastrofalnog starta Ranieri je preuzeo ekipu doslovno na dnu tabele, a sada su svega šest bodova iza lidera Juventusa odnosno pet manje od Milana. Bio je ovo i prvi poraz aktuelnih prvaka nakon 2. oktobara prošle godine kada ih je u Torinu svladao Juventus 2-0.

U utakmicu s Interom trener Milana Massimilano Allegri odlučio je ući s Patom u napadu uz Ibrahimovića, što su talijanski mediji odmah ocijenili zahvalom brazilskom napadaču za lojalnost klubu pošto je ovog tjedna odbio transfer u Paris Saint Germain. Premda je i Inter na klupi ostavio dva vrlo važna oporavljenika, Wesleya Sneijdera i Diega Forlana, gostujući sastav bolje je stajao na terenu.

Pogodak odluke stigao je u 54. minuti kada je jednu loptu Zanettija, upućenu s desnog krila paralelno s linijom šesnaesterca, Abate krivo procijenio, promašio, a ona je stigla do Milita. Ovaj se odmah sjurio po lijevoj strani u kazneni prostor i prizemnim udarcem u dalji kut matirao Abbiatija.

Nakon toga uslijedili su silni napadi Milana, međutim nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Najbliže golu bili su još kod 0-0 kada je Van Bommel pogodio prečku. U posljednjih pola sata treneri su ubacili neke igrače koji su se možda očekivali od prve minute. Milan je u vatru gurnuo Robinha, dok su s klupe Intera ušli Sneijder, te u 90. minuti i Forlan.

Serie A, 18. kolo:

Milan – Inter 0-1 (Milito 54) Chievo – Palermo 1-0 (Sammarco 50) Cesena – Novara 3-1 (Mutu 20, 39-11, Rinaudo 45+1-ag / Morimoto 89) Fiorentina – Lecce 0-1 (Di Michele 66-11m) Genoa – Udinese 3-2 (Granquist 49, Janković 51, Palacio 71 / Ferroneti 14, Di Natale 75-11m) Juventus – Cagliari 1-1 (Vučinić 7 / Cossu 48) Parma – Siena 3-1 (Biabiany 24, Valiany 66, Giovinco 90+3 / Grossi 79)

1. Juventus 18 10 8 0 29-12 +17 38
  1. Milan 18 11 4 3 37-17 +20 37
  2. Udinese 18 10 5 3 26-13 +13 35
  3. Lazio 18 9 6 3 26-17 +9 33
  4. Inter 18 10 2 6 28-19 +9 32
  5. Roma 17 8 3 6 23-19 +4 27
  6. Napoli 17 7 6 4 32-19 +13 27
  7. Genoa 18 7 3 8 22-29 -7 24