17

Icardi odveo Inter na prvo mjesto

Mauro Icardi (Foto: EPA)
U prvoj utakmici 10. kola Serije A Inter je u gostima golom Maura Icardija savladao Bolognu i zauzeo prvo mjesto na tabeli.

Icardi je na ovaj način prekinuo niz od tri utakmice bez pogotka, dok je Inter prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede.

Prva šansa za Inter na utakmici desila se u 28. minuti kada je nakon prekida kojeg je izveo Adem Ljajić lopta došla do Perišića koji nije uspio pogoditi okvir gola.

Čak sedam od 10 utakmica Intera u Seriji A završilo je rezultatom 0:0 u prvom poluvremenu. To se desilo i ovog puta.

U drugom dijelu utakmice Perišić je ponovo bio u prilici da dovede goste u vodstvo. Međutim, opasnost je otklonio Saphir Taider, a igrala se 59. minuta.

Razočarenje u redovima Nerrazura moglo se primijetiti u 60. minuti nakon što je Felipe Melo dobio drugi žuti karton. Peta utakmica bez pobjede za Inter bila je na vratima,

Ipak, Nakon greške odbrane Bologne Ljajić je u 67. minuti pronašao Icardija koji je pogodio prazan gol i obradovao saigrače, trenera Roberta Mancinija i sve poklonike Intera koji je do kraja uspio sačuvati prednost i upisati važnu pobjedu. Inter će barem do sutrašnjih mečeva boraviti na prvom mjestu, a šanse da ga prestignu imaju Roma, Napoli, Fiorentina i Lazio.