Bundesliga
1

Ibiševićev Stuttgart i Nurnberg remizirali

Na stadionu ''Mercedes-Benz Arena'' danas je odigrana utakmica između kluba bh. reprezentativca Vedada Ibiševića Stuttgarta i Nurnberga. Duel je završen rezultatom 1:1.

Naš Vedad Ibišević igrao je svih 90 minuta. Priliku za pogodak imao je u 45. minuti kada je glavom loptu usmjerio ka protivničkom golu, ali odbrana blokira udarac. U 55. minuti Ibišević ponovo dobija priliku, ali puca neprecizno.

Prvo poluvrijeme odigrano je bez golova. Domaćin Stuttgart je imao priliku već u 5. minuti kada je William Kvist pucao prema golu gostiju, ali odbrana blokira taj udarac. Tim Vedada Ibiševića dominirao je terenom. Nurnberg je prvu priliku imao tek u 33. minuti kada Markus Feulner dobija priliku i upućuje loptu prema golu, ali neprecizno.

U drugom poluvremenu pao je i prvi gol. Postigao ga je Ibrahima Troare u 51. minuti.

U 77. minuti dolazi do izjedančenja. Timothy Chandler dodaje loptu Markusu Feulneru koji postiže pogodak. Bilo je to 1:1.

Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja utakmice.

Recimo i to da je tim našeg Sejada Salihovića Hoffenheim izgubio od Augsburga rezultatom 2:1.