Njemački kup
923

VIDEO / Stuttgart u polufinalu Kupa, Vedad Ibišević strijelac

Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
U okviru četvrtfinala Njemačkog kupa večeras je odigrana utakmica između tima našeg Vedada Ibiševića Stuttgarta i Bochuma. Stutgart je slavio s 2:0, a Ibišević je bio strijelac durgog gola u 81. minuti. Prvi gol postigao je Christian Gentner u 18. minuti.

Prvu priliku Stuttgart je imao u 13. minuti kada Sakai šutira prema golu ali njegov udarac blokira Bochumova odbrana. U istoj minuti utakmica je prekniuta jer je bh. reprezentativac Vedad Ibišević ostao ležati na terenu s bolnom girmasom. No srećom nije bila ozbiljna povreda te je Vedo nastavio igrati svih 90 minuta.

Stuttgart je u 18. minuti poveo golom Christiana Gentnera i bilo je 1:0.

U 37. minuti zaprijetio je Bocha, ali se rezultat nije promijenio.

Bochum je bezuspješno pokušavao izjednačiti rezultat, ali na pauzu se otišlo s 1:0 za domaći tim.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Macheda, ali se rezultat nije promijenio. Bochum je zaprijetio u 52. minuti lkada Tasaka puca prema golu ali je njegov udarac zaustavljen.

U 81. minuti naš sjajni Ibišević postiže pogodak i dovodi Stuttgart u vodstvo do 2:0. Utakmica je okončana rezultatom 2:0 i Ibiševićev Stuttgart se plasirao u polufinale Njemačkog kupa.