Bundesliga
1

VIDEO / Hamburg savladao Ibiševićev Stuttgart

Artjoms Rudnevs
U okviru njemačke Bundeslige večeras je odigrana utakmica između tima našeg Vedada Ibiševića Stuttgarta i Hamburga. Gostujući Hamburg savlado je Stuttgart jedinim golom postignutim u 50. minuti.

Ibiševićev tim imao je odličnu šansu u 16. minuti kada je Raphael Holzhauser iskoristio gužvu ispred protivničkog gola i šutirao, ali pogađa prečku.

Utakmica je nakratko prekinuta u 25. minuti jer su Stuttgartov Harnik i Hambrugov Westermann imali direktni sudar, te ostali ležati na travi nekoliko trenutaka.

Prilika za domaćina se ponovila u 44. minuti kada naš Ibišević glavom šutira prema golu, ali lopta odlazi pored. Na pauzu se otišlo bez golova.

U 50. minuti Hamburg je poveo 1:0 golom Artjomsa Rudnevsa. Asistirao mu je Diekmeier. Nakon ovog gola, Hamburg ponovo napada, ali Skjelbredov udarac nije bio dovoljno precizan.

Stuttgartov Kvist pokušava izjednačiti rezultat u 58. minuti, ali odbrana bolkira njegov udarac.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević ponovo pucao prema golu u 71. minuti, ali ništa od promjene rezultata.

Oba tima imala su još nekoliko pokušaja, ali rezultat je ostao nepromijenjen 0:1. Slavio je gostujući tim Hamburg.