0

Ibišević debitovao u porazu Stuttgarta od M'Gladbacha

Piše: D. B.
(Foto: AFP)
U 19. kolu Bundeslige Stuttgart je na svom stadionu dočekao ekipu M'Gladbacha. Ova utakmica je ujedno bila i debitantska za bh. reprezentativca Vedada Ibiševića koji se Švabama priključio iz Hoffenheima. Popularni Vedo je zaigrao od prve minute, ali nije osjetio slast pobjede. Njegova ekipa je ubjedljivo poražena od M'Gladbacha.

Stuttgart je prvu priliku u susretu s M'Gladbachom imao u 3. minuti kada je neprecizan bio Marin Harnik. Potom je na drugoj strani u 16. minuti zaprijetio Juan Arango. I u nastavku prvog poluvremena su ekipe bile poprilično izjednačene. U redovima domaćih su se isticali Cacau i Tomas Hajnal, dok su u redovima gostiju najopasniji bili Arango i Marco Reus. M'Gladbach je poveo u 31. minuti kada je gol na asistenciju Reusa pogodio Mike Hanke.

U nastavku utakmice je zabilježena prilika za debitanta u dresu Švaba, bh. reprezentativca Vedada Ibiševića, koji je zaigrao od prve minute. Ibišević je šutirao, ali je gostujuća odbrana izblokirala njegov udarac. U redovima gostiju su najbolji bili Reus i Arango, koji su predstavljali pravu noćnu moru za domaćeg golmana Ulreicha. Sredinom drugog poluvremena im se pridružio i Patrick Herrmann.

Upravo je Reus bio strijelac drugog gola za goste. U 81. minuti mu je asistirao Herrmann. Herrmann je samo tri minute kasnije upisao još jednu asistenciju. Ovog puta je lijepo poslužio Igora De Camarga, koji je postavio konačan rezultat ovog susreta. M'Gladbach je tako nanio težak poraz Stuttgartu.

Bundesliga, 20 kolo:

Stuttgart 0:3 M'Gladbach (Hanke 31., Reus 81., De Camargo 84.)

Rezultati 19. kola njemačke nogometne Bundeslige:

petak: Hannover - Nürnberg 1:0

subota: Augsburg - Kaiserslautern 2:2 Bayern München - Wolfsburg 2:0 Borussia Dortmund - Hoffenheim 3:1 Hertha BSC - Hamburger SV 1:2 Werder Bremen - Bayer Leverkusen 1:1 Köln - Schalke 1:4

nedjelja: Mainz - Freiburg 3:1 Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 0:3

1. Bayern München 19 13 1 5 46:13 40
  2. Borussia Dortmund 19 12 4 3 43:14 40
  3. Schalke 19 13 1 5 45:24 40
  4. Borussia M'gladbach 19 12 3 4 31:12 39
  5. Werder 19 9 4 6 31:32 31
  1. Bayer Leverkusen 19 8 6 5 26:25 30
  2. Hannover 19 6 9 4 21:24 27