Savladali Moechengladbach
0

VIDEO / Salihović asistent u gostujućoj pobjedi Hoffenheima

Sarajevo-x.com
U 27. kolu njemačke Bundeslige Hoffenheim je gostovao kod Moenchengladbacha i slavio rezultatom 2:1. Bh. reprezentativac Sejad Salihović je u dresu Hoffenheima odigrao svih 90. minuta i bio je asistent drugog pogotka svoje ekipe.

Prvu priliku na susretu je imao Hoffenheim kada je Andreas Beck zaprijedtio u 11. minuti. Deset minuta kasnije je pokušao i bh. reprezentativac Sejad Salihović, ali ni on nije bio precizan. Nakon toga su domaći preuzeli terensku inicijativu. Rezultat je stigao u 38. minuti kada je Reus pogodio za vodstvo Moenchengladbacha. Mogli su domaći postići još koji gol do kraja prvog poluvremena, ali najbolje prilike nisu iskoristili Juan Arango i Patrick Herrmann.

U nastavku utakmice su domaći igrači nastavili s napadima na protivnički gol. De Camargo i Mary su zaprijetili golmanu Hoffenheima Starkeu. Hoffenheim je stigao do izjednačenja golom Firmina u 77. minuti. No, to nije bilo sve. Gosti su nakon dvije minute stigli do preokreta. Strijelac drugog gola za Hoffenheim vrijednog tri boda je bio Vukčević, a asistenciju je upisao Salihović. Naš reprezentativac je odigrao odličnu utakmicu u dresu svoje ekipe.

szólj hozzá: bm1-2ho Rezultati 27. kola njemačke nogometne Bundeslige:

Bayern Munich - Hannover 2:1 Freiburg - Kaiserslautern 2:0 Mainz - Hertha BSC 1:3 Monchengladbach - Hoffenheim 1:2

Werder Bremen - Augsburg 1:1 Schalke - Bayer Leverkusen (18.30 sati) 23. marta: Wolfsburg - Hamburger 2:1 nedjelja, 25. marta: Stuttgart - Nuremberg (15.30) Koln - Borussia Dortmund (17.30)

1. Borussia Dortmund 26 18 5 3 53:16 59
  1. Bayern 27 18 3 6 66:18 57
  2. Borussia Mönchengladbach 27 15 6 6 40:18 51
  3. Schalke 26 16 2 8 58:34 50
  4. Bayer Leverkusen 26 11 7 8 39:34 40 .
  5. Werder Bremen 27 11 7 9 41:40
  6. Hannover 27 9 11 7 35:38 38
  7. Wolfsburg 27 11 4 12 36:48 37