0

Ibišević asistirao u pobjedi Stuttgarta, slavio i Hoffenheim

Piše: N. J.
Vedad Ibišević (Foto: Arhiv)
Bh. reprezentativac Vedad Ibišević upisao je asistenciju u uvjerljivoj pobjedi njegovog Stuttgarta nad Freiburgom (4:1), u 23. kolu Bundeslige. Pobjedu je upisao i Hoffenheim našeg Sejada Salihovića na gostovanju kod Wolfsburga.

Stuttgart je već u 21. minuti imao uvjerljivih 2:0. Prvo je Harnik pogodio u 12. minuti, da bi isti igrač devet minuta kasnije asistirao Okazakiju za novi pogodak Stuttgarta. Freiburg je preko Diagnea smanjio u 27. minuti na 2:1. Treći gol za Švabe postigao je Boulahrouz u 63. minuti na asistenciju našeg Ibiševića, da bi Harnik svojim drugim golom u 82. minuti postavio konačan rezultat 4:1. Ibišević je odigrao čitav susret.

Hoffenheim je u gostima protiv Wolfsburga došao do prednosti već u 2. minuti preko Firmina. Domaći su izjednačili preko Helmesa iz penala u 69., a Schipplock je u 84. pogodio za pobjedu Hoffenheima. Naš Salihović susret je odgledao s klupe.

Dodajmo da je Mainz kao domaćin deklasirao Kaiserslautern sa 4:0, a na svom terenu bio je uvjerljiv i Augsburg protiv Herhthe, sa 3:0. Gostujuću pobjedu u Kolnu ostvario je Leverkusen, 0:2.

Rezultati susreta 23. kola njemačke nogometne Bundeslige:

petak: Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV 1:1 subota: Köln - Bayer Leverkusen 0:2 Augsburg - Hertha 3:0 Mainz - Kaiserslautern 4:0 Stuttgart - Freiburg 4:1 Wolfsburg - Hoffenheim 1:2

Susret Werder Bremen - Nürnberg počinje u 18:30 sati, dok u nedjelju igraju Bayern München - Schalke i Borussia Dortmund - Hannover.

1. Borussia Dortmund 22 15 4 3 47:14 49
  2. Borussia M'gladbach 23 14 5 4 37:14 47
  3. Bayern München 22 14 3 5 49:14 45
  4. Schalke 22 14 2 6 50:28 44
  5. Bayer Leverkusen 23 10 7 6 34:29 37
  6. Werder Bremen 22 10 6 6 37:36 36
  7. Hannover 22 8 10 4 27:27 34
  8. Stuttgart 23 8 5 10 37:33 29