0

Howedes protiv Austrije igrao s dva različita broja

Sarajevo-x.com
Benedikt Howedes (Foto: Reuters)
Neobična se greška dogodila njemačkom nogometnom reprezentativcu Benediktu Howedesu (23) u prošlotjednoj utakmici protiv Austrije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Njemačka je u toj utakmici, odigranoj u Gelsenkirchenu, slavila sa 6-2 i osigurala prvo mjesto u grupi A, a time i plasman na EURO u Poljskoj i Ukrajini. Selektor Joachim Löw je od prve minute odlučio dati priliku miljeniku domaćih navijača Höwedesu, inače kapitenu Schalkea.

Mladić je uoči velike utakmice očito bio prilično zbunjen tako da je obukao majicu sa svojim brojem 3, ali je uzeo hlačice na kojima je bio broj 2. Niko to, uključujući i suca, međutim, nije primijetio tako da je Höwedes cijelo prvo poluvrijeme, nakon kojeg je zamijenjen, odigrao s dva različita broja.