Eurokvalifikacije
0

Njemačka prva izborila Euro

Nogometna reprezentacija Njemačke deklasirala je pred više od 53.000 navijača u Gelsenkirchenu Austriju 6-2 u utakmici A-grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo iduće godine...

Nijemci su kao prva ekipa u kvalifikacijama nakon osme pobjede u osmom nastupu izborili plasman na EP. Na vodećem ih mjestu niko više ne može prestići.

Dva je pogotka za ekipu Joachima Löwa zabio Mesut Özil, a po jedan Miroslav Klose, Lukas Podolski, Andre Schürrle i Mario Götze. Za Austrijance su pogodili Marko Arnautović i Martin Harnik.

U srazu iste grupe Turska je u Istanbulu jedva pobijedila (2-1) Kazahstan golom Atleticova veznjaka Arde Turana iz slobodnog udarca u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Nervozni Hiddinkovi nogometaši promašili su 11-erac (Burak Yilmaz) u 62.minuti, te u sudačkoj nadoknadi, neposredno prije gola, dobili crveni karton (Selçuk).

Kvalifikacije za Euro 2012., rezultati:

Grupa A:

Azerbejdžan - Belgija 1-1 (Alijev 86 / Simons 55) Turska - Kazahstan 2-1 (Yilmaz 31, Turan 90+6 / Konisbajev 55) Njemačka - Austrija 6-2 (Klose 9, Özil 23, 47, Podolski 28, Schürrle 84, Götze89 / Arnautović 42, Harnik 51)

Redoslijed: 1. Njemačka 24 (8 utakmica), 2. Turska 13 (-1), 3. Belgija 12, 4. Austrija 7 (-1), 5. Azerbajdžan 4 (-1), 6. Kazahstan 3 (-1)