Španski Superkup
6

Heroj ili kukavica: Suprotna mišljenja nakon crvenog kartona Valverdea

F. Z.
Nogometaši Real Madrida večeras su u Džedi u finalu španskog Superkupa slavili protiv gradskog rivala Atletica nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta igre bilo je 0:0, a Real Madrid je nakon penala slavio 4:1.
Vrlo lako je moglo biti drugačije da Federico Valverde nije u 116. minuti susreta skrivio prekršaj za crveni karton.

Alvaro Morata išao je sam prema golu Thibauta Courtoisa, a onda ga je pred šesnaestercem srušio Valverde i vjerovatno spriječio španskog napadača da donese Atleticu Superkup.

Za navijače Real Madrida on je bez ikakve sumnje heroj, dok je za navijače Atletica kukavica. Nakon što je označen kraj susreta Valverde je proglašen igračem utakmice, a nakon prekršaja na terenu je nastala prava gužva.

Ovaj potez nogometaša Reala vjerovatno je u konačnici njegovoj ekipi donio trofej španskog Superkupa.