Namjestili nišanske sprave
0

Hat-trickovi Berbatova i Van Persiea

Favoriti su u subotnjim utakmicama 24. kola engleskog nogometnog prvenstva bili uspješni, a Tottenham je do jednog boda na St. James Parku stigao u 1. minuti sudijske nadoknade.

Tada je Aaron Lennon pogodio sami ugao udarcem desnom nogom s desetak metara. Sa slične je udaljenosti, ali iskosa s lijeve strane, domaćina u vodstvo doveo Fabricio Coloccini. Bila je to očekivano dinamična i dopadljiva utakmica u kojoj je Tottenham imao znatno više loptu u svom posjedu, ali je rezultat po stvorenim prilikama realan.

Za goste je debitirao južnoafrički reprezentativac Steven Pienaar, pojačanje iz Evertona.

Manchester United, vodeća i jedina neporažena ekipa u prvenstvu, deklasirao je na Old Traffordu Birmingham s 5-0, a bugarski napadač Dimitar Berbatov zabio je tri gola, te je sada usamljen na vrhu liste strijelaca sa 17 pogodaka. Prati ga Carlos Tevez iz gradskog rivala Cityja sa tri gola manje. Po jedan gol za ''crvene vragove'' dodali su Giggs i Nani.

Hat-trick upisao je i Holanđanin Robin van Persie u domaćoj pobjedi svog Arsenala nad Wiganom 3-0. Mogao je zabiti i četiri, ali je u 71. minuti jako loše izveo penal i promašio okvir gola.

Poput Tottenhama, bod u prvoj minuti sudijske nadoknade spasio je i Everton, kod kuće protiv West Hama. Zabio je Fellaini za konačnih 2-2. Gosti su dva puta vodili.

Uz trostruke strijelce Berbatova i Van Persieja, istaknula su se i dvojica nogometaša koji su postigli po dva gola. Američki reprezentativac Clint Dempsey učinio je to u domaćoj pobjedi Fulhama protiv Stokea 2-0, a Kieran Richardson u gostujućem slavlju Sunderlanda kod Blackpoola 2-1. Ranije je to, podsjetimo, uspjelo i Fernandu Torresu u pobjedi Liverpoola kod Wolverhamptona 3-0.

Premiership, 24. kolo:

Wolverhampton - Liverpool 0-3 (Torres 36, 90, Meireles 50) Arsenal – Wigan 3-0 (Van Persie 20, 57, 84) Blackpool - Sunderland 1-2 (Adam 86 – 11 m / Richardson 14, 36) Everton - West Ham 2-2 (Biljaletdinov 77, Fellaini 90+-1 / Spector 25, Piquionne 83) Fulham - Stoke City 2-0 (Dempsey 32, 56 – 11 m) Manchester United - Birmingham 5-0 (Berbatov 1, 30, 53, Giggs 45+2, Nani 76) Newcastle - Tottenham 1-1 (Coloccini 59 / Lennon 90+1)

Tabela: 1. Manchester United 48 (-2), 2. Arsenal 46 (-1), 3. Manchester City 45 (-1), 4. Chelsea 38 (-2), 5. Tottenham 38 (-1)...