1

Halilhodžić slavi pobjedu: Japan savladao Irak u finišu utakmice kvalifikacija za SP

Vahid Halilhodžić (Foto: EPA)
U 3. kolu grupe A azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine Japan je ugostio Irak, a utakmica je završena pobjedom Samuraja rezultatom 2:1.

Japanci su poveli u 26. minuti golom Haraguchija, kojem je asistirao Kiyotake. Reprezentacija koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić je imala minimalnu prednost nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su Iračani uspjeli izjednačiti preko Natiqa, koji je na asistenciju Yasina pogodio u 60. minuti za 1:1. Samuraji su pokušavali doći do gola koji bi im donio sva tri boda, a u tome su uspjeli u sudijskoj nadoknadi utakmice, kada je pogodak vrijedan pobjede i tri boda postigao Yamaguchi.

Japan je drugi na tabeli sa šest bodova, dok je Irak posljednji šesti bez bodova. Japanci imaju poraz od Ujedinjenih Arapskih Emirata te pobjedu nad Tajlandom.