751

Halilhodžić sa Alžirom na pragu osmine finala Mundijala

Piše: J. H.
(Foto: EPA)
Reprezentacija Alžira koju predvodi bh. selektor Vahid Halilhodžić pobijedila je Južnu Koreju rezultatom 4:2 u drugom kolu grupe H.

Popularne Pustinjske lisice pokazale su nevjerovatan nogometni potencijal protiv predstavnika Azije.

Halilhodžićevi momci poveli su u 26. minuti golom Islama Slimania. Samo dvije minute kasnije, Rafik Halliche je povećao na 2:0.

Međutim, do kraja prvog poluvremena, golman Juže Koreje morao je još jednom vaditi loptu iz mreže. Abdelmoumene Djabou je iskoristio sjajnu asistenciju Slimanija za 3:0.

Nakon pauze, Južna Koreja je zaprijetila u nekoliko navrata, a do gola su stigli u 50. minuti preko Heung-Min Sona.

Imali su Južnokoreanci još nekoliko odličnih prilika za promjenu rezultata, pogotovo preko Chu-Young Parka i Sung-Yong Kija.

U trenucima kad su izabranici Myungboa Honga napadali, Alžirci su bili ti koji su postigli gol.

Odličan pas Feghoulija iskoristio je Yacine Brahimi i doveo Pustinjske lisice u vodstvo od 4:1.

Desetak minuta kasnije, Ja-Cheol Koo je smanjio za konačnih 4:2.

O sudbini drugog putnika u osminu finala znat će se više nakon trećeg kola. Ukoliko Alžir savlada Rusiju ili odigra neriješeno, Pustinjske lisice će se priključiti Belgiji.

Šanse imaju i Južnokoreanci kojima bi visoka pobjeda protiv Belgije garantovala prolazak u drugi krug.

Grupa H, drugo kolo:

Alžir - Južna Koreja 4:2 (Slimani 24, Halliche 28, Djabou 38, Brahimi 62; Son 50, Koo 72)