0

FOTO / Tok utakmice: Grčka - Bosna i Hercegovina 0:0

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Portal Klix.ba donio vam je tekstualni prijenos kao i fotografije sa meča 3. kola kvalifikacija u grupi G između Grčke i Bosne i Hercegovine u Atini.

94. minuta: Kraj utakmice. Grčka - BiH 0:0. Bravo, Zmajevi!

90. minuta + 1: Završen je regularni dio susreta. Sudija je produžio četiri minute, jedna je prošla.

87. minuta: Korner za našu reprezentaciju.

84. minuta: Odlična prilika za Grke, ali smo se uspjeli odbraniti.

80. minuta: Grci ponovo mijenjaju. Umjesto Maniatisa je ušao Mitroglou.

78. minuta: Begović je odbranio siguran gol. Salpingidis je izbio sam pred njega i dobro šutirao, ali naš Asmir je fenomenalno odbranio.

74. i 75. minuta: Vranješ je napravio prekršaj za žuti karton. Ibričić mijenja Medunjanina, a Stevanović ulazi umjesto Lulića.

66. minuta: Karagounis mijenja Malezasa.

65. minuta: Dobar napad naše reprezentacije, ali lopta završava u gol-autu. Malezas je ostao ležati na zemlji, povrijeđen je i neće moći nastaviti meč.

57. minuta: Salpingidis mijenja Gekasa.

55. minuta: Naši nogometaši uspijevaju zaustaviti nekoliko dobrih napada Grčke.

49. minuta: Džeko šutira pored gola.

47. minut: Dobra šansa za Grčku, brani Begović.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Naprijed, Zmajevi!

45. + 1 minuta: Prvo poluvrijeme je završeno 0:0. Obje ekipe su imale po dvije izrazito dobre šanse, ali su mreže ostale netaknute.

42. minuta: Grčki huligani na tribinama zapalili našu zastavu.

41. minuta: Salihović odlično ubacuje u 16-erac, Ibišević pada, ali sudija ne svira penal. Odmah potom Lulić dobro šutira, ali Karnezis zaustavlja udarac.

33. minuta: Greška u našoj odbrani, Torosidis snažno šutira i pogađa prečku.

32. minuta: Grci su izveli korner, nakon čega naši igrači nisu uspjeli realizovati kontranapad.

24. minuta: Misimović je odlično šutirao, ali grčki igrač izbija loptu sa gol-linije. Odmah potom šutira Džeko, ali golman Karnezis je na mjestu.

22. minuta: Edin Džeko pravi prekršaj i dobija žuti karton.

17. minuta: Žuti karton Samarasu nakon oštrog starta na našeg kapitena Emira Spahića.

14. minuta: Nakon što mu je pobjegao u 5. minuti, Vranješ sada zaustavlja napad Samarasa.

8. minuta: Salihović je dobro izveo slobodnjak, Karnezis pokazao nesigurnost.

5. minuta: Gekas pogađa stativu iz 100-postotne prilike. Imali smo sreće...

1. minuta: Počela utakmica u Atini. Sretno Zmajevi!

0 minuta: Intonirane su himne obje reprezentacije. Očekuje se početak utakmice.

Sve ulaznice za ovu utakmicu su rasprodane i utakmica će biti igrana pred punim tribinama. Kapacitet stadiona Karaiskakis je 33.334 gledatelja.

Sastavi:

Bosna i Hercegovina: Begović, Spahić, Vranješ, Mujdža, Salihović, Lulić, Zahirović, Medunjanin, Misimović, Ibišević, Džeko. Trener: Safet Sušić

Grčka: Karnezis, Torosidis, Spyropoulos, Papastathopoulos, Malezas, Tziolis, Katsouranis, Maniatis, Fortounis, Samaras, Gekas. Trener: Fernando Santos