Gol, asistencija i izboren jedanaesterac Edina Džeke u velikom trijumfu Cityja

Piše: A. D.
Edin Džeko proslavlja pogodak (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Šesnaesti trijumf sezone večeras je na svom Etihad stadionu upisao aktualni prvak Engleske Manchester City koji je rezultatom 5:0 porazio Newcastle.

Već nakon dvije minute Građani su poveli golom Sergija Aguera iz penala koga je prethodno izborio Edin Džeko.

U 12. minuti Džeko je imao ulogu asistenta, a pogodak za 2:0 postigao je Samir Nasri.

Sjajnu partiju kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine krunisao je pogotkom u 21. minuti nakon odličnog pasa Silve.

U šestoj minuti nastavka Nasri je asistirao Silvi za četvrti gol Građana. Dvije minute kasnije Aguero je spustio loptu za Silvu koji svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 5:0.

Pred kraj susreta Džeko je pokušao mrežu gostiju pogoditi rukom nakon jednog od ubačaja sa boka, što nije promaklo glavnom arbitru koji ga je "nagradio" javnom opomenom.

Vrijedi spomenuti da je u timu Manchester Cityja večeras debitovao novajlija Wilfried Bony. Manchester City nakon večerašnje pobjede zauzima drugo mjesto sa 55 bodova, pet manje od lidera Chelseaja, dok je Newcastle jedanaesti sa 32 boda.