18

Premiership: Novi trijumf Cityja, i ovog puta bez Edina Džeke

Nakon današnjeg trijumfa na gostovanju kod Swanseaja Manchester City zauzima drugu poziciju u Premiershipu koja garantuje direktan plasman u Ligu prvaka.

Građani su danas trijumfovali rezultatom 4:2. U 21. minuti preciznim i snažnim udarcem Yaya Toure pogađa za 0:1.

Prelijep pogodak za 0:2, deset minuta prije odlaska na odmor, postigao je James Milner.

U samom finišu prvog poluvremena Sigurdson preciznim udarcem sa 17 metara pogađa za 1:2. U 64. minuti Gomis je stvari vratio na početak pogotkom za 2:2, da bi deset minuta kasnije Toure ponovo preciznim udarcem sa dvadesetak metara pogodio za novo vodstvo Cityja.

Konačnih 2:4 u samom finišu meča postavio je Bony. Edin Džeko ni danas nije dobio priliku u timu Manchester Cityja.