Serie A
25

Genoa iskoristila katastrofalne greške Interove odbrane i upisala tri boda

Nogometaši Intera su još jednom razočarali svoje vjerne navijače. Nerazzurri su izgubili na gostovanju kod Genoe rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo u posljednjoj minuti prvog poluvremena na zaista neobičan način. Nakon ubačaja sa lijeve strane Škriniar je pokušao izbiti loptu iz peterca, ali je napucao Ranocchiju, te je lopta završila iza leđa nemoćnog Handanovića.

Nakon sat vremena igre Genoa je povela rezultatom 2:0 nakon nove loše reakcije odbrane ekipe iz Milana. Lota je došla do Laxalta koji loše šutira, Pandev je uspio uštopati loptu i potom je proslijediti iza HAndanovićevih leđa za konačnih 2:0.

U redovima Genoe fenomenalnu partiju u odbrani je prikazao Ervin Zukanović. Interu je ovo bila šesta uzastopna gostujuća utakmica bez pobjede.

Ranije danas Chievo je savladao Cagliari rezultatom 2:1.