Liga prvaka
25

Galatasaray u 92. minuti ostao bez pobjede, siguran trijumf Bayera

K. H.
Ekipa Galatasarayja ostala je bez pobjede protiv Club Bruggea u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka nakon što su u 92. minuti primili pogodak, dok je u drugom meču od 18:55 sati Bayer slavio kao gost protiv Lokomotiva u Moskvi sa 2:0.

Galatasaray je u vodstvo stigao u 11. minuti kada je Buyuk sjajno primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, oslobodio se svojih čuvara i onda efektnim udarcem pogodio za 1:0 i veliko slavlje navijača na Türk Telekom stadionu u Istanbulu.

Do poluvremena su domaći zadržali vodstvo, a u drugom poluvremenu gosti iz Belgije su igrali puno bolje i konstantno su vršili pritisak prema golu turske ekipe.

Nakon što su propustili nekoliko šansi, u 92. minuti ipak stižu do poravnanja, a gol za veliko slavlje postigao je Diatta.

U drugom meču Bayer iz Leverkusena je kao gost slavio protiv Lokomotiva u Moskvi, a konačni rezultat glasio je 2:0. Golove za pobjedu Apotekara postigli su Bender i Žemaletdinov koji je postigao autogol.