Turska Superliga
0

Galatasaray se zahvaljujući sumnjivom jedanaestercu vratio na vrh tabele

E. K.
Nogometaši Galatasaraya su u 27. kolu turske Superlige pobijedili Antalyaspor rezultatom 2:1 i tako se vratili na čelo tabele.

Poveli su domaći u 12. minuti preko Kerema Akturkoglua koji je pogodio iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca da bi gosti izjednačili u 33. minuti susreta preko Sandera van de Streeka.

Tu nije bio kraj golovima u prvom dijelu budući da je ponovo Akturkoglu pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade i doveo Galatu u novo vodstvo.

Imao je Akturkoglu priliku za hat trick, no u 59. minuti susreta je propustio realizovati penal te je ostalo 2:1 do kraja.

Galata je prvoplasirana sa 72 boda poslije 27 odigranih utakmica, dva više od Fenerbahčea dok je Antalyaspor na devetom mjestu sa 35 bodova.

U sljedećem kolu Galatu očekuje veliki turski derbi protiv Bešiktaša dok će Antalyaspor na svom terenu ugostiti Gaziantep.