Galatasaray osvojio 21. titulu prvaka Turske, Višća briljirao, ali je Bašakšehir ostao bez Lige prvaka

19.5.2018. u 19:58
141
15
141
Gomis proslavlja pogodak za titulu (Foto: Twitter)
Danas su odigrane utakmice posljednjeg kola turske Super Lige nakon kojeg je Galatasaray osvojio 21. titulu prvaka.
Galatasarayju je u Izmiru trebao bod protiv Goztepee, a na kraju je istanbulski velikan slavio Gomisovim pogotkom u 66. minuti iz penala i domogao se titule.

Edin Višća je odigrao fantastično zabilježivši pogodak i asistenciju u trijumfu Bašakšehira protiv Kasimpaše (3:2), ali to njegovoj ekipi nije bilo dovoljno za plasman u Ligu prvaka jer je Fenerbahče istim rezultatom nadigrao Konyaspor i osigurao plasman u elitno evropsko klupsko takmičenje zbog bolje gol-razlike, dok će se Bašakšehir morati zadovoljiti Evropskom ligom.

Od vodeće četvorke pobjedu je zabilježio i Bešiktaš nad Sivassporom (5:1), ali s obzirom da njihovi rivali nisu kiksali, to mu je bilo dovoljno tek za četvrto mjesto i plasman u Evropsku ligu.