0

Fudbaleri Slobode u generalnim provjerama remizirali sa Radnikom i pobjedili Zvijezdu

Piše: D. Brkić
Fudbaleri tuzlanske Slobode danas su na rasporedu imali dvije utakmice. U jednoj su ostvarili remi, a u drugoj pobjedu. Prvotimci koje je u Bijeljini predvodio šef stručnog štaba Denis Sadiković remizirali su sa domaćim Radnikom.

Za vodstvo Slobode pogodio je Elvis Sarić u 20. minuti susreta, a konačan rezultat u 40. minuti postavio je Darko Mitrović autogolom.

Dio prvotimaca učestvovao je na memorijalnom turniru u Doboj Istoku i u polufinalu su savladali gradačačku Zvijezdu sa 2:1.

Golove za Slobodu postigli su Mirnes Selamović i Mirza Musić, dok je gol za Zvijezdu postigao Seceuba Diatta. Sloboda će sutra u finalu igrati sa Bratstvom iz Gračanice. Inače, Sloboda je u pripremnom ciklusu odigrala deset utakmica, a bilans je 8 pobjeda, jedan remi i jedan poraz.