Cardiff
34

Tok utakmice / Finale Lige prvaka: Juventus - Real Madrid 1:4

(Foto: EPA)
Finale Lige prvaka za sezonu 2016/2017 igralo se na Nacionalnom stadionu u Cardiffu, a sastali su se Juventus i Real Madrid. Kraljevi su slavili rezultatom 4:1 i na taj način postali prvi tim koji je odbranio titulu pobjednika Lige prvaka. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice! Real Madrid je postao prvi klub koji je odbranio titulu pobjednika Lige prvaka!

90' - GOOL!!! Asensio! Marcelo je prošao po lijevoj strani i ubacio pred peterac, Asensio je rutinski poslao loptu u mrežu za konačnih 4:1 i odbranu titule prvaka Evrope.

89' - Posljednja izmjena na meču. Morata će na teren umjesto Kroosa.

84' - Juventus je ostao sa deset igrača! Cuadrado je dobio drugi žuti karton u razmaku od samo 12 minuta. Istini za volju, Brych je napravio ogromnu grešku!

82' - Isco napušta teren, na terenu je Asensio.

82' - Dani Alves centrira iz slobodnjaka sa desne strane, Alex Sandro glavom šutira za malo pored gola.

78' - Dybala je izašao, Lemina je ušao. To je posljednja Allegrijeva izmjena.

77' - Prva izmjena u Realu. Benzema izlazi, Bale ulazi.

73' - Velika prilika za Ronalda da postigne hat-trick! Benzema je napravio dar-mar, uposlio Marcela na lijevoj strani, Brazilac oštro centrira pred peterac Juventusa, a Ronaldo šutira visoko preko gola.

72' - Cuadrado je dobio žuti karton.

71' - Još jedna izmjena u Juventusu. Pjanića, koji se žalio na povredu koljena, je zamijenio Marchisio. Nadamo se da će Pjanić moći igrati protiv Grčke naredne sedmice.

70' - Alex Sandro je dobio žuti karton.

66' - Izmjena u Juventusu, izlazi Barzagli, ulazi Cuadrado.

66' - Pjanić je požutio.

64' - GOOL!!! Ronaldo!!! Modrić je ubacio sa desne strane, Ronaldo je u petercu bio priseban i matirao Buffona za, čini se, nedostižnih 3:1.

61' - GOOL!!! Casemiro!!! Lopta se odbila na oko 25 metara od Buffonovog gola, Casemiro je natrčao i silovito šutirao, lopta je zakačila Khediru i prevarila Gigija.

54' - Modrić šutira sa 20 metara lijevom nogom, Buffon siguran.

53' - Kroos je dobio žuti karton.

48' - Prvi korner za Real. U kornerima je sada 1:1.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Brych je odlučio produžiti prvo poluvrijeme za dvije minute.

45' - Casemiro sa 30-ak metara šutira neprecizno pored gola.

42' - Carvajal je dobio žuti karton.

35' - Dybala je ipak šutirao, ali pogađa živi zid.

34' - Dybala je izborio faul na 25 metara od Navasovog gola. Idealna prilika za Pjanića...

33' - Ronaldo se obrukao. Nakon odličnog ubačaja sa lijeve strane Portugalac je šutirao glavom, ali lopta nije otišla ni blizu gola.

31' - Ramos je požutio.

27' - GOOL!!! Mandžukić!!! Juventus je izjednačio fenomenalnim pogotkom Marija Mandžukića makazicama! Kakva golčina Hrvata!

20' - GOOL!!! Ronaldo!!! Nakon duplog pasa sa Carvajalom Portugalac je sa ivice kaznenog prostora matirao Buffona uz obavezno "Calma!" prema dijelu tribina gdje su smješteni navijači Juventusa.

19' - Ronaldo je već drugi put pao nakon duela sa odbranom Juventusa, Brychu ne pada na pamet da mu pokloni faul.

12' - Dybala je prvi igrač na meču koji je dobio žuti karton. Faulirao je Kroosa na centru nakon što je izgubio loptu.

10' - U prvih deset minuta susreta Juventus je mnogo bolja ekipa.

8' - Susret se organizovano prati i u Madridu na stadionu "Santiago Bernabeu"

Susret se prati i u Madridu (Foto: Twitter)

7' - Sjajan šut Pjanića iz voleja, Navas odlično brani!

4' - Higuain šutira silovito iz daljine, Navas ponovo brani.

3' - Mandžukić je ubacio, Higuain glavom sa desetak metara šutira slabo i Navas hvata loptu bez problema.

1' - Susret je počeo!

20:45 - Očekujemo prvi Brychov zvižduk za početak meča.

20:43 - Igrači izlaze na teren.

20:42 - Prije početka susreta popularna američka grupa The Black Eyed Peas je održala mini-koncert.

The Black Eyed Peas (Foto: EPA)

20:41 - Također, postizanjem jednog gola Ronaldo bi postao prvi igrač koji je davao golove u tri različita finala Lige prvaka (ranije je pogađao 2008. i 2014.), a istu šansu ima i Sergio Ramos (ranije je pogađao 2014. i 2016.).

20:40 - Ukoliko Cristiano Ronaldo postigne makar jedan gol večeras, postat će prvi igrač u historiji Evropskog kupa/Lige prvaka koji je pet sezona uzastopno osvajao titulu najboljeg strijelca.

20:39 - Ukoliko Juventus slavi, Gianluigi Buffon će postati najstariji osvajač Lige Prvaka u historiji. Legendarni Gigi danas ima tačno 39 godina i 126 dana, a aktuelni vlasnik rekorda je Paolo Maldini koji je sa Milanom postao prvak sa 38 godina 331 danom.

20:38 - Cijena ulaznica na crnom tržištu dostigla je i 1.500 eura sat vremena pred početak susreta.

20:37 - Temperatura zraka u Cardiffu je ugodnih 16 stepeni celzijusa.

20:36 - Real Madrid ima priliku postati prvi klub koji je odbranio titulu Lige prvaka otkako se igra pod tim imenom.

20:35 - Finale će prvi put biti odigrano pod zatvorenim krovom i velikim brojem sigurnosnih snaga zbog bojazni od terorističkih napada.

20:34 - Pravdu će dijeliti njemački arbitar Felix Brych. Asistirat će mu sunarodnjaci Mark Borsch i Stefan Lupp. Dodatne sudije iza golova su također iz Njemačke, Marco Fritz i Bastian Dankert. Četvrti sudija je Milorad Mažić iz Srbije.

20:33 - Juventus i Real Madrid su se do sada sastali 18 puta. Obje ekipe imaju po osam pobjeda uz dva neriješena rezultata. Posljednje finale ova dva tima su igrala 1998. godine u Amsterdamu, a Real je bio bolji golom Predraga Mijatovića.

20:32 - Real Madrid će biti u sljedećem sastavu: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, Casemiro, Modrić, Isco, Benzema i Cristiano Ronaldo.

20:31 - Za Juventus će od prve minute zaigrati Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Dani Alves, Pjanić, Khedira, Alex Sandro, Dybala, Higuain i Mandžukić.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos finala Lige prvaka u kojem se sastaju Juventus i Real Madrid. Meč počinje u 20:45 sati.