Vrijeđao sudiju
0

FA podigao optužnicu protiv Wengera

Arsene Wenger (Foto: AFP)
Iz redova Engleskog nogometnog saveza (FA) odlučili su podići optužnicu protiv menadžera Arsenala Arsenea Wengera zbog "uvredljivog i neprimjerenog“ ponašanja tokom subotnje utakmice 5. kola Premiershipa.

Riječ je o utakmici igranoj na Stadionu svjetla u kojoj je Arsenal remizirao na gostovanju kod Sunderlanda (1-1) primivši gol u petoj minuti sudijske nadoknade, a tokom koje je Wenger uz aut liniju propisno verbalno izvrijeđao sudiju Phila Dowda.

Prvo je Wenger bijes prema Dowdu ispoljio nakon što je ovaj isključio Alexa Songa u 55. minuti dodjelivši mu drugi žuti karton, a ponovo je eruptirao nakon izjednačujućeg gola Benta budući je smatrao da je sudija previše produžio utakmicu (predviđeno je bilo četiri minute nadoknade, a gol je postignut u petoj, op.a.).

Prema novim pravilima FA-a Wenger ima vremena do četvrtka odgovoriti na ovakve optužbe iz FA-a žalbom, u protivnom će biti kažnjen sa standardnom utakmicom suspenzije i 8.000 funti.