24

FA Cup: Manchester City izbacio Chelsea

Nogometaši Manchester Cityja zasluženo su na svom Etihadu pobijedili Chelsea s 2-0 u ogledu osmine finala FA Cupa.

Chelsea je u prvenstvu pobijedio Manchester City u obje utakmice, 2-1 na Stamford Bridgeu krajem oktobra i nedavno 1-0 u gostima, ali su ovu utakmicu nogometaši menadžera Josea Mourinha odigrali neprepoznatljivo blijedo. Uputili su samo tri udarca prema golu, niti jedan u okvir gola, dok je domaćin imao 14 pokušaja, od čega šest u okvir gola.

Crnogorac Stevan Jovetić u 16. minuti je poentirao iskosa s desne strane nakon što ga je dobro proigrao Edin Džeko za vodstvo domaćina.

Samir Nasri, koji se vratio u ekipu Cityja nakon povrede, u 67. minuti je uposlio Davida Silvu na lijevoj strani, ovaj je odigrao povratnu loptu koju je Nasri iz blizine pospremio u mrežu i potvrdio pobjedu domaćina.

FA Cup, osmina finala:

Cardiff – Wigan 1-2 (Campbell 27 / McCann 18, Watson 40) Sunderland – Southampton 1-0 (Gardner 50)

Sheffield Wednesday – Charlton (odgođeno) Manchester City – Chelsea 2-0 (Jovetić 16, Nasri 67)