3

FA Cup: Manchester City slavio protiv Watforda, Džeki 90 minuta

Nogometaši Manchester Cityja prošli su u osminu finala FA Cupa iako su do 60. minute domaćeg dvoboja protiv Watforda gubili s 0-2. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta.

Drugoligaš je u prvom poluvremenu šokirao Etihad i poveo pogocima Fernanda Forestierija i Troya Deeneyja. Nastavak je, međutim, donio novi bljesak Sergija Agüera koji je upisao hat-trick. Jedan je pogodak postigao i Aleksandar Kolarov i Građani su na koncu slavili s 4-2. Agüero je pogađao u 60., 79. i trećoj minuti sudijske nadoknade, a Kolarov u 87. minuti. Argentinski napadač sada u 24 službene ovosezonske utakmice za klub na kontu ima 25 pogodaka. City je, pak, bez poraza u već 19 utakmica zaredom.

Southampton pobijedio Yeovils 2-0, a dalje je prošao i Hull City koji je kao gost slavio protiv Southenda.

Manchester City 4-2 Watford (All Goals) 25... by ourmatch

Branitelj naslova Wigan je s 2-1 izbacio Crystal Palace, Swansea je istim rezultatom kao gost bio bolji od Birminghama, a dalje je prošao i drugi velški klub Cardiff koji je s 1-0 nadigrao Bolton.

FA Cup, 4. kolo:

Bournemouth - Liverpool 0-2 (Moses 26, Sturridge 60) Bolton - Cardiff 0-1 (Campbell 50)

Birmingham - Swansea 1-2 (Novak 15 / Bony 67, 69) Huddersfield Town - Charlton 0-1 (Church 54) Manchester City - Watford 4-2 (Agüero 60, 79, 90+3, Kolarov 87 / Forestieri 21, Deeney 30) Port Vale - Brighton 1-3 (Robertson 36 / Ince 27, March 43, Obika 78) Rochdale - Sheffield Wednesday 1-2 (Rose 60 / Mattock 51, Onyewu 57) Southampton - Yeovil 2-0 (Guly 23 - 11m, Gallagher 70) Wigan - Crystal Palace 2-1 (Watson 36, McClean 78 / Wilbraham 69) Southend - Hull City 0-2 (Fryatt 63, 90+1) Sunderland - Kidderminster 1-0 (Mavrias 5)