0

Evropska liga: Zecu jedanaest minuta u porazu Gabale od Dortmunda

Aubameyang sa tri postignuta pogotka bio je heroj večerašnje utakmice protiv Gabale (Foto: EPA)
Prva utakmica 3. kola Evropske lige nije donijela iznenađenje. U grupi C sastali su se Gabala i Borussija Dortmund, a slavili su gosti sa 3:1 golovima odličnog Aubameyanga koji je postigao hattrick.

Milionerima je ovo druga pobjeda u grupnoj fazi. Prethodno su savladali Krasnodar kod kuće i remizirali sa PAOK-om u gostima.

U ovoj utakmici sve osim pobjede njemačkog tima bilo bi iznenađenje, a to se pokazalo i na terenu gdje su gosti potpuno dominirali. Ipak, nakon prvih pola sata mreže su mirovale, a onda je na scenu stupio Aubameyang.

Golovima u 31. i 38. minuti olakšao je svom timu posao i uveo ih u mirniju završnicu prvog poluvremena. U nastavku je u 72. minuti dodao još jedan pogodak. Do kraja utakmice domaćin je uspio smanjiti rezultat golom Dodoa u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Za Gabalu je u ovom meču nastupio i naš Ermin Zec koji je ušao sa klupe u 79. minuti meča.

U drugoj utakmici ove grupe večeras u 21:05 sati sastaju se PAOK i Krasnodar.