3

Evropska liga: Ubjedljiv trijumf Kubana i dva remija u Rusiji

Piše: A. P.
Nakon što je PAOK pobjedom nad Shakhterom osigurao plasman u drugu fazu takmičenja, od 18 sati odigrane su nove tri utakmice 5. kola Evropske lige.
Detalj s utakmice Anzhi - Sheriff (Foto: AFP)
Kuban je uvjerljivo slavio protiv St. Gallena na svom terenu rezultatom 4:0. Golove su postigli Melgarejo u 3. i 71. minuti, Ignatyev u 54., te Kabore u 90.

Ovom pobjedom Rusi su ostali u igri za plasman u nokaut fazu, te će s nestrpljenjem čekati rezultat utakmice između Swansea i Valencije, koja se igra od 21:05 sati.

Grupa A

Kuban - St. Gallen 4:0 Swansea - Valencia 21:05

1. Valencia 9
  1. Swansea 8
  2. Kuban 5
  3. St. Gallen 3

U grupi D Rubin Kazan i Maribor su odigrali neriješeno 1:1. Natcho je doveo domaćina u vodstvo u 43. minuti, a Slovenci su do izjednačenja stigli golom Mezge u 86.

Cijelu utakmicu za Maribor je odigrao fudbaler iz BiH Nusmir Fajić.

Grupa D

Rubin Maribor 1:1 Wigan - Zulte Waregem 21:05

1. Rubin Kazan 11
  2. Wigan 5
  3. Zulte Waregem 4
  4. Maribor 4

Anzhi je večerašnjim remijem osigurao prolazak u drugu fazu takmičenja u Evropskoj ligi. Sheriff iz Tiraspola je ostao na dva boda, iako su uspjeli povesti preko Ise u 52. minuti. Domaći su izjednačili golom Epureanua u 58.