4

Evropska liga: Tri meča, tri pobjede domaćina

Krasnodar i Dortmund prošli dalje (Foto: EPA)
U prvim utakmicama petog kola Evropske lige domaći klubovi su zabilježili pobjede.

Grupa B

Rubin Kazan - Sion 2:0

Ekipa iz Kazana ostala je utrci za prolaz dalje, barem privremeno s obzirom da zavisi od meča Liverpool - Bordeaux (21:05) u kojem domaćin ne smije pobijediti kako bi ruski tim i dalje imao šanse.

Golove su postigli Blagoy Georgiev u 72. i Marko Dević u 90. minuti.

Krasnodar - Dortmund 1:0

Krasnodar je slavio sa minimalnih 1:0 i obje ekipe su prošle dalje.

Pavel Mamaev je već u drugom minutu iz jedanaesterca pogodio i to je bio konačan rezultat meča.

Večeras praktično revijalni meč igraju PAOK i Gabala (21:05 sati).

1. Dortmund 10
  2. Krasnodar 10
  3. PAOK 3 (-1)
  4. Gabala 1 (-1)

Grupa E

Dinamo Minsk - Viktoria Plzen 1:0

Susret koji je sudio naš najbolji arbitar Ognjen Valjić odlučen je u 90. minuti. Valjić je obavio dobar posao, pokazao četiri žuta i jedan crveni karton (u 90. minuti isključen je Veretilo nakon drugog žutog kartona).

Jedanaesterac je najprije promašio Nenad Adamović, no iz drugog pokušaja je pogodio za slavlje domaćina.

Domaćin je već ranije ispao, a i češki predstavnik je ovim rezultatom ispao iz utrke za drugo mjesto.

Večeras će Villareal dočekati Rapid u 21:05 sati. . Tabela: