Evropska liga: Liverpool i Braga 14. i 15. učesnik nokaut faze

Liverpool - Bordeaux (Foto: EPA)
Nakon što je večeras kompletirano peto kolo Evropske lige dobili smo još dva nova učesnika završne faze. Odranije plasiranim Moldeu, Krasnodaru, Dortmundu, Napoliju, Rapidu, Villarrealu, Laziju, St. Etienneu, Baselu, Tottenhamu, Schalkeu, Sparti i Bilbau priključili su se Liverpool i Braga.

Grupa A

Celtic - Ajax 1:2

Celtic je poveo već u četvrtoj minuti. McGregor je majstorski pogodio mrežu nemoćnog Cillessena. Izjednačenje Ajaxu donosi milik u 22. minuti, a totalni preokret Cerny u 88.

Molde - Fenerbahče 0:2

Molde je već prošao dalje i rasterećeno su igrali protiv Fenerbahčea, koji je iskoristio priliku slavio i golovima Fernandaoa u 68. i Tufana u 84. minuti.

1. Molde 10
  2. Fenerbahče 8
  3. Ajax 6
  4. Celtic 2

Grupa B

Liverpool - Bordeaux 2:1

Saivet je doveo goste u 33. minuti nakon Plašilove asistencije, a rezultat je poravnao Milner u 37. minuti iz penala. Preokret engleskom predstavniku donosi Benteke u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

PAOK - Gabala 0:0

Revijalni meč bez golova odigrali su PAOK i Gabala, s obzirom da su već ranije Dortmund i Krasnodar prošli dalje.

Club Brugge - Napoli 0:1

Meč između Club Bruggea i Napolija igrao se pred praznim tribinama zbog straha od terorističkih napada. Napoli, kojie je već obezbijedio prolaz dalje, je do pete pobjede iz isto toliko susreta doveo Chiriches u 41. minuti.

Legia - Midtjylland 1:0

Poljski tim poveo je u 35. minuti preko Prijoevića, što je bio i konačan rezultat susreta.

1. Napoli 15
  2. Midtjylland 6
  3. Legia 4
  4. Club Brugge 4

Grupa E

Villarreal - Rapid 1:0

Španski tim je pobijedio golom Bruna u 78. minuti i tako se pridružio Rapidu u borbi za prvo mjesto u grupi, s obzirom da su oba tima već ranije obezbijedila put u nokaut fazu takmičenja.

Ranije danas: Dinamo Minsk - Viktoria Plzen 1:0.

1. Villarreal 12
  2. Rapid 12
  3. Viktoria Plzen 3
  4. Dinamo Minsk 3

Grupa F

Braga - Liberec 2:1

Goste je u vodstvo doveo Efremov u 35. minuti, a poravnanje domaćinu donosi Silva u 42. minuti. Pobjedu Bragi i plasman dalje donio je Crislan u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Marseille - Groningen 2:1

N'Koudou je nastavio svoj golgeterski niz u 28. minuti, kada dovodi Marseille u vodstvo. Početkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti rezultat poravnava Maduro. Batsuhayi u 88. minuti postavlja konačnih 2:1.