VAR presudio
14

Everton u 92. minuti zbog bizarnog ofsajda ostao bez pobjede protiv Manchester Uniteda

Ekipi Evertona u 92. minuti utakmice protiv Manchester Uniteda u okviru 28. kola engleskog Premiershipa poništen je pogodak iako su igrači i navijači ovog kluba već proslavili pobjedu protiv Crvenih đavola.

U jednom od posljednjih napada Karamela protiv Manchester Uniteda, De Gea je sjajno zaustavio pokušaj Sigurdssona, nakon čega se lopta odbila do Calvert-Lewina koji je udarcem lijevom nogom šalje u mrežu.

Lopta je na putu ka mreži pogodila Maguira, promijenila je smjer, a kako je u situaciji prije toga promašio priliku, ispred De Gee je ostao sjediti Sigurdsson i iako ga lopta nije pogodila, iz VAR sobe javljeno je da se radi o ofsajdu jer je svojim položajem smetao golmanu Manchester Uniteda, zbog čega je gol Karamela poništen.

[TWITTER]1234146185692229632[/TWITTER]

Na kraju, susret između Evertona i Manchester Uniteda završen je bez pobjednika, odnosno rezultatom 1:1.