0

EP U21: Španija prvi finalist

Španski nogometaši prvi su finalisti Evropskog U21 prvenstva koje se održava u Izraelu. U polufinalu je mlada ''Furija'' svladala Norvešku s 2-0.

Poveli su Španci na stadionu Municipal u Netanyi u prvoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac je bio napadač Benfice Rodrigo na asistenciju Marca Bartre. Ogromnu dominaciju Španija je u uvjerljivu pobjedu pretvorila tek u samoj završnici. Najprije je u 87. minuti zabio talentirani veznjak Malage Isco, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade priču zaključio Alvaro Morata. Napadaču Real Madrida je to četvrti pogodak na prvenstvu.

Koliko su Španci bili dominantni, svjedoči podatak o čak 24 udarca prema golu, od čega 11 unutar okvira. Norvežani, s druge strane, nisu uputili nijedan udarac unutar okvira suparničkog gola.

Španska U21 reprezentacija je bila evropski prvak i prije dvije godine u Danskoj, a za ukupno četvrti naslov u ovoj dobnoj kategoriji u utorak će igrati protiv boljeg iz ogleda Italije i Holandije.