3

EP U21: U finalu Španija i Italija

U finalu Evropskog U21 prvenstva koje se održava u Izraelu igrat će nogometne reprezentacije Španije i Italije.

Španci su u ranijem polufinalu pobijedili Norvešku s 3-0, a kasnije su im se u finalu pridružili mladi Talijani koji su u Petah Tikvi s 1-0 nadigrali Holandiju. Jedini je strijelac u 79. minuti utakmice bio napadač Liverpoola Fabio Borini.

Zanimljivo, baš kao i u finalu lanjskog seniorskog Eura, u završnici kontinentalne smotre za U21 reprezentacije sudarit će se Španija i Italija. Inače, Talijani su najuspješnija nacija u ovoj dobnoj kategoriji - osvojili su dosad pet naslova evropskih prvaka, a posljednji 2004. godine.

Španci su, pak, slavili na zadnjoj europskoj smotri, prije dvije godine u Danskoj, a ukupno imaju tri naslova.

Finalna se utakmica igra u utorak u Jeruzalemu.

Evropsko nogometno prvenstvo U21, polufinale:

Španija- Norveška 3-0 (Rodrigo 45+1, Isco 87, Morata 90+3) Italija - Holandija 1-0 (Borini 79)