Goal.com
0

Džeko u bundesligaškom timu kola

Edin Džeko (Foto: AP)
Nogometni portal Goal.com bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeku uvrstio je u idealni tim 28. bundesligaškog kola.

Za Džeku se mjesta u njoj našlo nakon dva pogotka na gostovanju kod Mainza. Jedan od najčvršćih domaćina njemačkog nogometnog prvenstva poražen je 2-0 nakon što je Wolfsburgov napadač bio precizan u 83. i 90. minuti susreta.

U 83. minuti zabio je na dodavanje Zvjezdana Misimovića, kojem je to bila deseta ovosezonska asistencija, lijevom nogom, a osam minuta kasnije na ubacivanje Riethera desnom, za svoj 16. bundesligaški gol ove sezone.

"Kao što je postalo i uobičajeno bh. napadač bio je spasitelj svoje ekipe protiv Mainza. Džeko je ponovno pokazao klasu", objašnjava svoj izbor nogometni portal.