Serie A
75

Džeko strijelac za Romu u porazu od Intera na Olimpicu

U derbiju drugog kola italijanske Serie A Roma je izgubila kod kuće od Intera rezultatom 3:1.

Susret na Olimpicu je počeo odlično za domaću ekipu. Nainggolan je asistirao Džeki u 16. minuti, a naš reprezentativac je zakucao loptu sa šest metara u Handanovićev gol za vodstvo Rome rezultatom 1:0.

Inter je mnogo bolje zaigrao u drugom poluvremenu, a Icardi je s dva pogotka u razmaku od deset minuta donio preokret Nerazurrima.

Najprije je na Candrevinu asistenciju u 67. minuti matirao Alissona, a u 77. minuti Perišić je upisao asistenciju za Argentinca.

Roma je posljednjih desetak minuta izvršila pravu opsadu Handanovićevog gola, ali je odbrana Intera bila na visini zadatka.

Nakon kontranapada u 87. minuti Vecino je na Perišićevu asistenciju postigao svoj prvi pogodak za Nerazzurre i susret je završen pobjedom Intera rezultatom 3:1.