Legendarni Dijamant
683

Džeko je večerašnjim golom ispisao historiju Lige prvaka, ispred njega je samo legenda Uniteda

S. G.
Nogometaši Intera u ovim momentima igraju prvi meč polufinala Lige prvaka protiv svog gradskog rivala Milana protiv kojeg vode rezultatom 2:0.

Edin Džeko je prvi načeo Rossonere pogotkom u osmoj minuti i na taj način se upisao zlatnim slovima u historiju Lige prvaka.

Naime, reprezentativac BiH je tako postao drugi najstariji strijelac svih vremena u mečevima polufinala Lige prvaka.

Džeko je to učinio sa 37 godina i 54 dana na svojim plećima. Jedini je stariji bio legendarni Velšanin Ryan Giggs, koji je s 37 godina i 148 dana zabio u polufinalu protiv Schalkea 2011. godine.

Nakon Dijamanta i Armenac Henrikh Mkhitaryan je zatresao mrežu večeras nominalnog domaćina i to svega dva minuta kasnije.

Ukoliko ovaj rezultat ostane na snazi, Nerazzuri će sa solidnom zalihom dočekati revanš koji se igra naredne sedmice.