Evropska liga
0

VIDEO / Džeko bez prilike za 90. minuta u porazu "građana"

Sarajevo-x.com
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko odigrao je 90. minuta utakmice osmine finala Evropske lige u kojoj je njegov Manchester City poražen na gostovanju kod Dinama iz Kieva sa 2:0, ali nije bio posebno zapažen.

Domaći sastav je došao u prednost preko legende kluba Andreja Shevchenka koji je postigao gol u 25. minuti na asistenciju Andreyja Yarmolenka.

Do povećanja prednosti Dinamo je došao preko Olega Guseva u 77. minuti, koji koristi grešku Cityjeve odbrane i zakucava loptu iza Hartovih leđa.

Nekoliko minuta prije toga, David Silva je imao najbolju priliku za goste, ali ga je lopta iznenadila i odbila se od lijevu nogu pored gola.

Gusev je u 84. minuti imao još jednu dobru priliku, ali je Hart zaustavio njegov udarac sa lijeve strane nakon dobrog prodora.

Isti igrač je mogao riješiti dilemu oko učesnika četvrtfinale Evropske lige, ali je Hart sjajno odbranio udarac Guseva, koji je izašao sam pred protivnički gol nakon brze kontre domaćina

Manchester City je u drugom poluvremenu pokušavao doći do vrijednog gola, ali su se Ukrajinci dobro branili i na kraju i odbranili.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/2df45d405788dc3e5cb03621c2a4b623"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=4200244"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/2df45d405788dc3e5cb03621c2a4b623" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" flashVars="uid=4200244"></EMBED></OBJECT>

Osmina finala Evropske lige, rezultati:

Ajax - Spartak Moskva 0:1 Benfica - PSG 2:1 Dinamo Kiev - Manchester City 2:0 Twente - Zenit 3:0