0

Dortmund u posljednjoj minuti ispustio trijumf nad Darmstadtom

Novajlija u Bundesligi, tim Darmstadta tvrd je orah za mnoge favorite na startu sezone, a to je danas na svojoj koži osjetila i favorizovana Borussia Dortmund koja se na kraju morala zadovoljiti samo jednim bodom iz susreta sa timom Dirka Schustera.

Gosti su poveli u 17. minuti današnje utakmice, a pogodak za 0:1 postigao je Marcel Heller. U nastavku se domaćin uspio konsolidovati, a gol za izjednačenje Milioneri su postigli u 63. minuti. Strijelac je bio Aubameyang.

Isti igrač je osam minuta kasnije savladao Matheniju za vodstvo domaćeg tima. Uporni gosti do kraja se nisu predavali, a kao plod njihove upornosti i hrabrosti uslijedio je izjednačujući pogodak. Precizan u 90. minuti bio je Aytac Sulu.

Vrijedi istaći da u timu Darmstadta danas nije bilo reprezentativca BiH Marija Vrančića koji je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.