1

Hertha potopljena u Berlinu, Dortmund se primakao Bayernu

Marco Reus (Foto: EPA)
Odigrano je pet utakmica 11. kola Bundeslige u terminu od 15:30 sati. Borussia Dortmund se pobjedom nad Wederom iz Bremena (3:1) u gostima približila Bayernu na "-5" bodova.

Nakon što je Bayern sinoć u gostima kod Frankfurta prvi put u ovoj sezoni Bundeslige upisao remi, Dortmund je iskoristio priliku da smanji zaostatak za aktuelnim prvacima Njemačke.

Junak Milionera bio je Marco Reus koji je u 9. minuti doveo svoj tim u vodstvo. Ipak, Werder je u 32. minuti uspio izjednačiti, ali je Dortmund golom Mkhitaryana u 44. minuti sa rezultatom 2:1 otišao na odmor. Reprezentativcu Armenije ovo je bio 12. gol u 18 utakmica u svim tamkmičenjima ove sezone. Poređenja radi, prošle sezone je u 42 utakmice postigao samo pet golova.

U drugom poluvremenu Mkhitaryan je asistirao Reusu koji je u 72. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici i potvrdio pobjedu Dortmunda.

Veliku pobjedu upisao je preporođeni Moechengladbach koji je sezonu otvorio sa pet poraza, ali od dolaska Andréa Schuberta na klupu, ovaj tim je današnjom pobjedom nad Herthom u Berlinu upisao šestu uzastopnu pobjedu u Bundesligi.

Wendt je pogodio u 26. minuti, a samo dvije minute kasnije na 2:0 je povisio Raffael. Interesantno, Raffaelu je ovo bio 11. gol kojeg je postigao ili asistirao u posljednjih šest utakmica.

Gosti su furiozno otvorili i drugo poluvrijeme kada je u 54. minuti iz penala pogodio Xhaka. Hertha je također pogodila iz penala u 82. minuti, a strijelac je bio Baumjohann. Konačnih 4:1 za goste postavio je Nordtveit.

Rezultati 11. kola Bundeslige:

Frankfurt - Bayern 0:0 Augsburg - Mainz 3:3 (Verhaegh, Ja-Cheol, Bobadilla - Muto hattrick) Weder - Dortmund 1:3 (Ujah - Reus dva puta, Mkhitaryan) Hertha - Moechengladbach 1:4 (Baumjohann - Wendt, Raffael, Xhaka) Koln - Hoffenheim 0:0 Schalke - Ingolstadt 1:1 (Sane - Levels)