21

Bayern nastavio s dominacijom u Bundesligi, šest golova u Sinsheimu

U 14. kolu Bundeslige Bayern je nastavio s dominacijom. Bavarci su savladali Herthu sa 2:0 i sada su povećali prednost nad drugoplasiranom Borussijom iz Dortmunda na 11 bodova.

Bavarci su poveli u 34. minuti preko Thomasa Müllera, a konačnih 2.0 postigao je Kingsley Coman u 41. minutu susreta. Vedad Ibišević se našao u početnoj postavi gostiju, a zamijenjen je u 56. minuti.

Hannover je kod kuće pregazio Ingolstadt sa 4:0 golovima Guedesa (5.), Andreasena (11. i 24.) i Becha (85.).

Hoffenheim i Borussia M'Gladbach su remizirali u meču u sinsheimu na kojem je viđeno šest golova. Gosti su poveli preko Johnsona (5.), da bi preokret donijeli Zuber (11.), Polanski (34.) i Amiri (47.), no goste su spasili Drmić (56.) i ponovo Johnson (87.).

HSV je slavio nad Werderom u gostima sa 3:1 golovima Iličevića (3.), Gregoritscha (27.) i Müllera (68.), dok je počasni gol za domaćina djelo Ujaha (62.).

Susret između Mainza i Frankfurta počeo je sa 15 minuta zakašnjenja zbog sigurnosnih razloga, a domaćin je slavio sa 2:1. Golove za domaćina su postigli Yuto (5.) i Malli (42.), dok je Seferović (62.) bio strijelac za goste.

Rezultati 14. kola: Darmstadt - Köln 0:0, Bayern - Hertha 2:0, Hannover - igolstadt 4:0, Hoffenheim - M'Gladbach 3:3, Werder - HSV 1:3, Mainz - Frankfurt 2:1.