Liga prvaka
691

Dinamo u Zagrebu razbio nemoćnu Atalantu, spektakularni Oršić postigao hat-trick

Nogometaši Dinama uvjerljivo su u Zagrebu u okviru prvog kola Lige prvaka pobijedili ekipu Atalante rezultatom 4:0 i tako najavili velike stvari ove sezone u elitnom evropskom klupskom takmičenju.
Sjajno je krenula noć po Modre pa je Leovac već u desetoj minuti ispratio dobar centaršut u šesnaesterac i zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Nakon pola sata igre na semaforu je bilo 2:0. Oršić je ponovo ispratio centaršut i perfektnim udarcem savladao golmana te udvostručio prednost zagrebačke ekipe.

Da će ovo biti njegova noć Oršić je potvrdio i tri minute prije odlaska na odmor kada je glavom zatresao mrežu pored nemoćnog golmana za velikih 3:0.

Spektakularni Oršić je svoju fenomenalnu noć zaokružio u 68. minuti. Ponovo je sjajno utrčao na centaršut i zakucao loptu uz stativu za, ispostavit će se, konačnih i neočekivanih 4:0 za Dinamo.

Bh. reprezentativac Amer Gojak u igru je ušao u 73. minuti za pobjedničku ekipu, dok njegov saigrač Izet Hajrović nije dobio šansu za igru.