3. kolo kvalifikacija
324

Dinamo savladao Ferencvaros i prošao u play-off Lige prvaka: Gojak strijelac, Ćivić isključen

E. B.
Nogometaši Dinama plasirali su se u play-off za ulazak u Ligu prvaka.

Modri su slavili u trećem pretkolu u Budimpešti u gostima kod Ferencvarosa rezultatom 4:0 i sa ukupnih 5:1 prošli dalje.

Arijan Ademi je doveo Dinamo u vodstvo u 16., a na početku drugog poluvremena pogodili su Bruno Petković (47.) i Dani Olmo (55.) i na taj način osigurali Modrima najmanje nastup u grupnoj fazi Evropske lige. Konačnih 4:0 postavio je Amer Gojak u 79. minuti nakon samo deset minuta u igri. Izet Hajrović je igrao do 77. minute susreta.

Eldar Ćivić je susret počeo u prvoj postavi Ferencvarosa, no dobio je crveni karton, tačnije drugi žuti, u 69. minuti susreta.

Dinamo će u play-offu igrati protiv Rosenborga koji je sa ukupnih 6:2 (3:1, 3:1) izbacio Maribor. Pobjednik tog duela ide u grupnu fazu Lige prvaka, a poraženi u grupnu fazu Evropske lige.