Liga prvaka, 3. pretkolo
2

VIDEO / Dinamo lako do play-offa, četiri gola u mreži Šerifa

Nogometaši Dinama došli su na jedan korak od plasmana u najjače klupsko takmičenje Evrope – Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici 3. pretkola moldavski Šerif je na Maksimiru pao s laganih 4-0.

Dinamo je golovima Domagoja Vide i Fatosa Bećiraja do poluvremena već imao sigurnih 2-0, a onda je u posljednjih 12 minuta utakmice s još dva pogotka, Duje Čopa i Luisa Ibaneza, riješio protivnika koji im je stao na put u istoj fazi takmičenja prije dvije godine. Podsjetimo, prvu utakmicu u Tiraspolu Dinamo je dobio s minimalnih 1-0.

Dinamo je sasvim zasluženo izborio plasman u play-off rundu, a svog će protivnika saznati u petak nakon žrijeba u Nyonu. Recimo i da će Dinamo biti nositelj u posljednjoj rundi kvalifikacija zahvaljujući ispadanju Red Bull Salzburga u 2. pretkolu.

Od ostalih utakmica izdvojimo prolaske švicarskog Basela, grčkog Panathinaikosa, belgijskog Anderlechta, škotskog Celtica, turskog Fenerbahčea, ali i kiparskog AEL Limassola, koji je i u uzvratu, u Beogradu, s 1-0 bio bolji od Partizana.

Liga prvaka, 3. pretkolo, uzvrati:

Dinamo - Šerif 4-0 (Vida 16, Bećiraj 34, Čop 78, Ibanez 87), ukupno: 5-0 Dudelange - Maribor 0-1, 1-5

Neftči - Ironi Kiryat 2-2, 2-6 Helsingburg - Slaskn 3-1, 6-1 HJK Helsinki - Celtic 0-2, 1-4 Slovan Liberec - Cluj 1-2, 1-3 Ekranas - Anderlecht 0-6, 0-11 Vaslui - Fenerbahče 1-4, 2-5 Basel - Molde 1-1, 2-1 Club Brugge - Kopenhagen 2-3, 2-3 Panathinaikos - Motherwell 3-0, 5-0 Partizan - AEL 0-1, 0-2