0

DFB Pokal: Hertha slavila nakon produžetaka, Ibišević odigrao cijeli meč

Vedad Ibišević (Foto: EPA)
Večeras je na rasporedu prvih osam utakmica DFB Pokala, a u terminu od 19 sati sastali su se FSV Frankfurt i Hertha iz Berlina.

Junak Herthe bio je Salomon Kalou koji je postiga dva pogotka. Međutim, u vodstvo je prvo došao domaćin koji je poveo u 47. minuti preko Golleya. Samo sedam minuta kasnije Kalou je postigao svoj prvi pogodak na utakmici koja je završila rezultatom 1:1.

Potom je bivši igrač Lillea i Chelseaja u prvom produžetku postigao još jedan pogodak za, ispostavit će se kasnije, konačnih 2:1. Bitno je spomenuti da je Hertha meč završila sa deset igrača pošto je drugi žuti karton u 119. minut dobio Plattenhardt.

Za goste iz Berlina cijeli meč odigrao je naš Vedad Ibišević kojem je ova utakmica stigla u pravom trenutku pošto je Ibišević suspendovan na četiri utakmice u Bundesligi. Već je odradio jednu utakmicu kazne u kojoj je njegova Hertha slavila.